Ніжинський, М. П. Життя і педагогічна діяльність А. С. Макаренка: творчий шлях [Текст] / М. П. Ніжинський. –К.: Радянська школа, 1958. – 293 с.
Педагогічна спадщина видатного педагога, чудового майстра виховання належить до передового і найкращого педагогічного досвіду А. С. Макаренка.
Творчий шлях А. С. Макаренка є одним з повчальних прикладів служіння педагога справі всього життя. Його творчість пройнята глибокою любов’ю та відданістю дітям. Макаренко – педагог-новатор. Він сміливо прокладав нові шляхи у вихованні. Спираючись на вчення великих педагогів, спостерігаючи творче життя людей, будучи сам натхненним учасником будівництва нової країни, А. С. Макаренко прийшов до важливих педагогічних висновків про життя і виховання дитячого колективу. А. С. Макаренко виступав не тільки як прекрасний майстер виховання, а й педагог-теоретик. Макаренко був глибоко творчою людиною. Він шукав засобів і форм виховання особистості, його не могли задовольнити раз знайдені методи. А. С. Макаренко створював новий, педагогічний стиль, не завершуючи, проте, своєю діяльністю старого періоду педагогічної культури, а відкриваючи новий. Він збагачував своїх вихованців новими ідеями, готував їх до творчого трудового життя, організовував нові людські відносини і взаємини, створюючи їх у боротьбі зі старим світом, який відживає, але все ще сильний своїм багатовіковим досвідом. Саме тому наукові положення і поняття, вироблені А. С. Макаренком, не тільки не застаріли, а зберігають всю свою актуальність.
Книга призначена педагогам, соціальним педагогам, шкільним психологам.Удивительный человечище [Текст] : воспоминания об А.С. Макаренко / лит. запись Александра Каштаньера. – Харьков: Харьковское книжное издательство, 1959. – 160 с.
У спогадах включених до збірки, червоною ниткою проходить думка про те, що успіх педагогічної діяльності А.С. Макаренка в першу чергу залежав від педагогічного дару бачити в колективі могутню виховну і перетворюючу силу.
Читаючи спогади колишніх горьківців та дзержинців, в черговий раз переконуєшся в тому, як тепло та співчутливо відносився Антон Семенович до долі кожного колоніста.
Для широкого кола читачів.
Переглянути зміст