Тріада Анатолія Гризуна

Я не хочу зупиняти мить –
Хай вона нарощує години.
Хай це море піниться й штормить:
Зневажаю штиль –
портрет гардини…
А. Гризун

28 травня народився Анатолій Пилипович Гризун – відомий поет Сумщини, публіцист і драматург, перекладач і літературознавець. Лауреат всеукраїнських літературних премій імені Василя Мисика та Олександра Олеся, номінант Української літературної енциклопедії та Енциклопедії сучасної України. Автор десяти оригінальних і двох перекладних поетичних збірок, навчального посібника «Поезія концептуальної думки».

Його поезія багатогранна. В душі його з’єднались і в поезію перелилися філософія, інтимність та любов до природи. Змістом творчості є роздуми про людські долі і життєві шляхи, про громадянську зрілість, про загальномистецькі проблеми, які розв’язує сучасна поезія в наш час. Ліриці А. Гризуна властива емоційна напруга, багата палітра настроєвих нюансів, тонких відчуттів і переживань. У ній присутня повна гама вражень, рефлективних імпульсів, небайдужих реакцій на численні явища і події, які проходять перед очима його ліричного героя.

«Як і кожну поетичну душу, Анатолія Пилиповича хвилює все: і негаразди життя, і роль людини в ньому та в збереженні природи краю, і боротьба за якнайширше впровадження та чистоту української мови, … і глибоко філософське – про нашу громадянську зрілість, про загальномистецькі проблеми…»

Корнющенко І.

Наукова бібліотека до 75-річчя від дня народження поета підготувала віртуальну виставку «Тріада Анатолія Гризуна».

Запрошуємо до перегляду!