Шопен – душа фортепіано

22 лютого весь музичний світ відзначає 215-річчя від дня народження Фридерика Франсуа Шопена. Україна приєднується до вшанування великого композитора-романтика. 

«Родом – варшав’янин, серцем – поляк, талантомгромадянин світу… Він зібрав розсіяні по полях сльози польського народу, і вони спалахнули в діадемі людства алмазом краси, кристалами незрівнянної гармонії», Ципріан Каміль Норвід (польський поет).

Доля позначила Шопена печаткою геніальності. Його творчість – одне з найбільших досягнень польської та світової музичної культури. Вона вплинула на багато поколінь музикантів. Шопен був неперевершеним мелодистом, його композиторська техніка відрізняється від прийнятих в його епоху правил та прийомів. Він є автором більш як півсотні мазурок, трьох фортепіанних сонат, декількох балад. Особливо популярні його вальси.

Збереглося понад 230 творів Шопена; деякі твори раннього дитинства втрачені. Усі його відомі твори передбачають участь фортепіано, і лише деякі написані для фортепіано з оркестром, голосом, або іншими інструментами.

Шопен дивував вишукану публіку своїми оригінальними мазурками та полонезами, в яких знайшли відображення слов’янські танцювальні ритми та гармонія польського фольклору. Сучасники захоплювались Шопеном як піаністом-віртуозом, особливо коли він виконував власні музичні твори.

Наукова бібліотека до 215-річчя від дня народження композитора підготувала віртуальну виставку «Шопен – душа фортепіано».