Жіночий ідеал Ольги Кобилянської
![](https://library.sspu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/vyrosla-v-gorah-vazhyla-44-kg-i-druzhyla-z-leseyu-ukrayinkoyu-52-fakty-pro-kobylyansku-do-yiyi-dnya-narodzhennya-e1669377054795.jpg)
27 листопада в день народження видатної українки ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ літературний світ згадує творчі здобутки і «таємні сторони її душі». У своїх творах Кобилянська звертає увагу на нову для тогочасної української літератури проблематику. Вона була людиною з європейським мисленням, її хвилювало питання емансипації – вважала його віянням часу, коли не лише проблеми особистого життя змушували жінку підняти голову і подивитися на світ по іншому. Кобилянська одна з перших в українській літературі звернулася до відображення жінок-інтелігенток, які прагнуть вирватися з міщанського середовища. І при всьому тому вона залишалася справжньою жінкою. Поряд із давно усталеним і звичним світом чоловіків несміливо, бо вперше, проступає жінка з повноцінним особистісним світовідчуттям, з багатим внутрішнім світом, наділена відкритим розумом, щирим серцем, волею та правом на щастя, дарованими їй життям. Перед читачем розгортаються – крізь призму світобачення головної героїні твору – сцени життя і побуту різних прошарків тогочасної буковинської інтелігенції, постають її представники – і ті, хто замислюється над проблемами соціального буття, і такі, що за своєю внутрішньою суттю є ретроградами, виразниками заскорузлості й регресу в суспільному житті. Наукова бібліотека до 160-річчя від дня народження видатної української письменниці підготувала: