Вишиванка – символ нескорених
18 травня відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Вишиванка – національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Це – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. У національному вбранні народ кодує свої «щастя і долю, життя і волю».
Вишиванка здавна була гордістю українців, не меншим приводом для гордості вона є і сьогодні. Це перш за все символ нації, ознака приналежності до українського роду.
Реалії сьогодення показують, що наша найбільша та найвідповідальніша цінність – бути Українцем. Тому зараз вишиванка – це вже не просто одяг, а символ української нескореності і свободи.
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки Наукова бібліотека презентує:
- батл з бібліотечним подіумом «У вишиваному колі»;
- книжкову інсталяцію «Вишиванка – символ української душі» (читальний зал № 1);
- виставку-калейдоскоп «Оберіг української нації» про красу й поезію української вишиванки» (абонемент художньої літератури).
Показово, що за останні роки свято вишиванки набуло масштабного рівня: його відзначають у багатьох країнах світу! Іноземці, які цього дня також одягають вишиванки, висловлюють свою солідарність з українським народом у боротьбі проти ворожої навали.
Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх – УКРАЇНА НЕПЕРЕМОЖНА!
Носімо на щастя і долю вишиванку – наш український космос і наш національний оберіг!
Запрошуємо бажаючих приєднатися до заходів!