Вебінари Web of Science українською

Шановні науковці СумДПУ імені А. С. Макаренка!

Запрошуємо Вас на безкоштовні вебінари компанії Clarivate. З 7 по 11 вересня 2020 р. заплановано 12 вебінарів українською. Щодня пропонується нова тема у двох або трьох повторах, що дозволяє обрати найбільш зручний час. 

7 вересня
Наукова комунікація в цифрову епоху. Опрацьовуємо тести
Тези: Початок навчального року, а у нас не припиняє роботу безкоштовний відкритий онлайн курс «Наукова комунікація в цифрову епоху», який розпочався у березні 2020.
Курс складається 13 тижнів, 3 кредитів, 11 модулів для перевірки засвоєних знань, з можливістю, за умови успішного складання тестів, отримати сертифікат слухача. Чимало запитань виникають при виконанні завдань 3, 4, 7 та 9 тижня. Повторимо визначення та розрахунки показників: h-index, impact factor, класичний та 5 річний, індекс оперативності. Знайдемо кількість видань певної країни в певному році, що мали impact factor і яким він був, для обраних категорій знань визначимо кількість видань з impact factor. Порахуємо кількість статей певної групи науковців або установи за певний проміжок часу, що проіндексовані у Web of Science Core Collection. Розберемо помилки яких припускаються при пошуку та аналізі інформації у Web of Science Core Collection та додаткових базах на платформі. Визначимо як знайти для заданої теми найцитованіші роботи, установи, що виконали більше робіт, видання, що друкують певною мовою. Поговоримо про видання певної галузі знань, перевіримо індексацію, які формати видань є та як не витрачати багато часу не оформлення публікації. повторимо про doi та ISSN. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.
Детальніше про курс

10:15 – 11:15 Реєстрація
16:15 – 17:15 Реєстрація

8 вересня
Відбір видань до Web of Science Core Collection: критерії якості, процедура оцінювання
Тези: Функції журналу. Роль, права та обов’язки авторів, рецензентів, членів редколегії. Як знаходити рецензентів і хто має бути в редколегії. Технічні, наукові критерії якості та обов’язкові елементи наукових видань: сайт, ISSN, doi. Як визначити скільки цитувань має видання, якщо воно не індексується у Web of Science Core Collection. На які видання слід рівнятися, що можна запозичити для розвитку власного. Процедура подачі видання до Web of Science Core Collection, критерії за якими проходить відбір. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.

10:15–11:15 Реєстрація
16:15–17:15 Реєстрація

9 вересня
Web of Science Core Collection для наукової роботи
Тези: Реєстрація на платформі. Можливості кабінету користувача. Продовження роумінгового доступу. Характеристики бази Web of Science Core Collection. Алгоритм пошуку та аналіз літератури у Web of Science Core Collection: оператори пощуку, символи скорочення та заміни. Отримані результати: кількість, типи документів, розподіл по роках, отримані цитування, самоцитування, їхній аналіз, h-index. Визначення ключових установ, науковців, країн що виконують роботи за певною темою, організацій, що фінансували аналогічні дослідження. Збереження історій пошуку та результатів, налаштування автоматичних повідомлень про появу нових документів чи цитувань. Використання Web of Science в освітньому процесі. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.

10:15–11:15 Реєстрація
13:15–14:15 Реєстрація
15:30–16:30 Реєстрація

10 вересня
Публікаційна стратегія науковця
Тези: Вебінар у формі відповідей на часті запитання: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Авторські профілі. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.

10:15–11:15 Реєстрація
13:15–14:15 Реєстрація
16:15–17:15 Реєстрація

11 вересня
Можливості аналітичного інструменту InCites

Тези: Оглядовий вебінар з можливостей аналітичного інструменту InCites для наукових установ України. Які дані використовуються, які показники розраховуються, що таке CNCI, на що звертати увагу при аналізі здобутків установи, як порівняти ЗВО за здобутками у певній галузі. Яка установа більш ефективна в певній галузі, чому? Як проаналізувати сукупність документів за певною темою. Преінстальовані автоматичні звіти і результати з урахуванням запитів користувача. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації наприкінці вебінару.

10:15–11:15 Реєстрація
16:15–17:15 Реєстрація

18 вересня 11:00–13:00
Ответственная наукометрия: данные и показатели

Лектор: Валентин Богоров, керівник відділу освітніх програм, Clarivate.

Система «Антиплагиат»: корректное использование редакторами и авторами современных инструментов обнаружения заимствования
Лектор: Юрій Чехович, Виконавчий директор компанії Антиплагіат, кандидат фізико-математичних наук.

Реєстрація

Технічні обмеження стандартні: операційна система має бути вище ХР та встановлено останню версію браузера.
Протягом тижня по закінченню серії, тим, хто прослухав не менше 90 % часу обраного вебінару, на вказану при реєстрації електронну пошту буде надіслано сертифікат учасника.

Обирайте зручний для Вас час та долучайтесь до вебінарів!

Традиційні серії вебінарів російською розпочнуться 15 вересня. Розклад за посиланням. 
Розклад вебінарів англіською та мовами Євросоюзу (без сертифікатів). 
Записи вебінарів українською за посиланням.
Записи вебінарів російською за посиланням.