Українська мова – мова єднання

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

21 лютого вся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято про культурне розмаїття і багатомовність світу, про право кожного розмовляти рідною мовою у власній країні.

«Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування».

Панас Мирний

Рідна мова, українська мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато того, чим може пишатися наш народ.

Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова – державна мова України. Вона також є рідною мовою для українців, які проживають не тільки в Україні, але й за її межами.

«Моваце всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків…».

Олександр Олесь

Українці виборювали своє право говорити українською.

134 офіційні заборони за 400 років! Та жодному законові, циркулярові, указові чи анафемі не вдалося ні обмежити, ні знищити її – генетичний код української нації. Українська мова не лише вистояла, а й зберегла право називатися однією з наймилозвучніших у світі, найстаріших у Європі, стала другою слов’янською за кількістю мовців, і входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українці мають могутню класичну літературу, своїх визнаних світом геніїв – Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника.

«Українська мова ‒ це мова, яку плекає український народ, як код своєї держави. Це не просто мова спілкування, це національний код. Українська мова злить Росію. Кремль знає, що мова є ідеологічним інструментом».

Павло Гриценко (мовознавець)

Повномасштабна війна росії проти України, репресії і тортури, яких зазнають українці на рідній землі, спонукали багатьох громадян України, які розмовляли російською, перейти на українську мову.

«В умовах повномасштабного вторгнення українська мова стала нашою лінією оборони спротиву, мовою наших майбутніх переможних досягнень».

Т. Кремінь

До Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека підготувала:

На виставках представлені наукові видання, монографії, збірники наукових праць, підручники з української мови, авторами яких є провідні українські мовознавці, серед яких і науковці СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Моя Україна

В нас мова наша є чудова!!!
Що лине понад світом всі віки!!!
І риса нашого вкраїнського народу
У вмінні згуртуватись у біді!!!
Наш оберіг це  вишиванка
І кущ калини навесні!!!
Матусі ніжная співанка
І чорнобривців цвіт!!!
Каштани київські квітучі,
В лісах могутнії дуби,
Високі сосни та ялини,
Поля пшеничні золоті ,
Трембіти звук, Дніпрові хвилі
і шум тополі у степу…
УСЕ ЦЕ НЕНЬКА-УКРАЇНА
ЇЇ ПОНАД УСЕ ЛЮБЛЮ!!!!

Людмила Баглай

Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ до єдиного цілого, тим самим зміцнюючи культурне надбання держави. Ми могутні й міцні в своїй мові, вона – наша сила!