Тарас Шевченко єднає Україну!

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим», – писав Іван Франко.

Сьогодні немає українця, який би не знав «Заповіту», не читав «Кобзаря». Любов до Тараса Шевченка, його вшанування в народі триває понад два століття. І ця слава така животворча та невмируща, що не знає кордонів.

Слово і дух Тараса Шевченка стали будителями державного відродження України на різних етапах її історії. Його «Кобзар» прозвучав в унісон із тими демократичними віяннями, які котилися Європою у ХІХ столітті.

Цьогоріч ми відзначаємо 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Мрія поета збулася – Україна стала незалежною. Це головний здобуток нації за пройдені століття.

У свідомості кожного громадянина нашої держави Тарас Григорович Шевченко займає місце національного героя. Життя та творчість великого митця вже майже два століття надихає українців до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої країни.

Сьогодні, в умовах повномасштабної війни рф проти України, Тарас Шевченко залишається на позиціях лідера, чиї ідеї, літературні та художні твори є смислоутворюючими і набувають особливої актуальності. Шевченко – воїн і символ, який разом зі всіма нами обороняє українську землю.

У складній і напруженій ситуації шевченківське слово звучить… Лунає у навчальних аудиторіях і на громадських майданах, у конференц-залах і в мистецьких салонах… Всюди, де є ті, хто його читає і слухає…

Наукова бібліотека на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook запускає челендж #Шевченківський_марафон:210річниці–210поетичнихрядків.

Впродовж двох місяців будемо створювати ювілейні листівки відомих і не дуже цитат з творів Тараса Шевченка. Запрошуємо університетську спільноту приєднуватися до нас. Діліться у Facebook під постами своїми улюбленими рядками з творчості поета, які вам близькі.