Співець-романтик Слобожанщини

200 років тому, 5 листопада 1813 року в місті Охтирка Сумської області народився яскравий представник романтизму, поет Яків Іванович Щоголів. Його твори збагатили скарбницю українського поетичного слова.

Увійшовши в літературу на початку 40-х років XIX століття як представник молодшого покоління поетів харківської школи романтиків, Я. Щоголів через усе життя проніс вірність ідеям, традиціям і уподобанням романтизму.

«Поет оригінальний і цікавий…», П. Куліш

Творчу наснагу, теми, образи поету надавав рідний край, його сучасне і минуле, його люди, його природа – збірки «Ворскло» і «Слобожанщина».

Яків Щоголев – постать у літературі самобутня і загадкова. На особливу увагу заслуговують твори історичної тематики. Велика кількість його поезій присвячена романтичному зображенню історичного минулого України. В основу сюжетів лягли Запорізька Січ, історія козацтва, побут, звичаї, своєрідний колорит життя козаків – «Січа», «В степу», «Запорозький марш», «Орел», «Орлячий сон» тощо.

«недюжинный талант творця «Ворскло» і «Слобожанщини», І. Франко

Провідні тенденції розвитку української поезії Я. Щоголів підтримав у свій власний, тільки йому притаманний спосіб: розгортаючи своє розуміння світу, зокрема часоплину, намагаючись поетично відтворити світ у багатстві предметних подробиць, урізноманітнюючи форми вияву ліричного почуття.

Наукова бібліотека до 200-річчя від дня народження видатного земляка Якова Івановича Щоголіва підготувала віртуальну презентацію «Співець-романтик Слобожанщини».