Смак сучасної української літератури

Сучасна місія бібліотеки університету – залучення студентської молоді до читання – не змінюється, а знаходить нову форму і зміст, отримує новий потенціал. Необхідною складовою сучасної просвітницької діяльності книгозбірні є формування мотивації до читання. Одним із важливих завдань є поширення української мови та літератури.

22 травня Наукова бібліотека вчергове провела культурно-просвітницький онлайн захід для студентів Навчально-наукового інституту педагогіки та психології.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, об’єднавши поціновувачів українського слова навколо теми «Смак сучасної української літератури».

Модератор заходу запропонувала учасникам здійснити «дегустацію книг», вгамувати спрагу до сучасної української літератури, відчути, що в наших жилах вирує українська кров – сильна, палка, життєдайна.

Присутні мали чудову нагоду познайомитись з творами сучасних авторів, які присвячені окремим носіям духовності та історичної пам’яті«генетичного коду української нації», славетним українським діячам – Миколі Леонтовичу, Ганні Барвінок, Катерині Білокур, Квітці Цісик, Миколі Лукашу, Пелагеї Бартош-Литвиновій, Наталії Ужвій, Марії Башкирцевій.

Цього разу увага була прикута до творів Ірини Говорухи «Код нації», Ірини Власенко «Квітка», «Саша», «Гідальго з Кролевця», Світлани Талан «Її вишиване життя», Наталії Колесніченко-Братунь «Ужвій. У піжмурки з долею», Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка», Володимира Яворівського «Книга. Автопортрет з уяви», Михайла Слабошпицького «Марія Башкирцева». Ці книги мають емоційну та історичну цінність, вони утверджують глибину особистісного зв’язку з літературою.

Проводячи зустріч, бібліотека поєднала традиційні форми популяризації читання з сучасними мультимедійними підходами. Захід вкотре підтвердив важливість спілкування бібліотеки з користувачами, обміну думками та поглиблення знань з української мови, літератури та культури.

За відгуками учасників заходу – це була година емоційної насолоди українською мовою, культурою, історією в умовах жорсткого українського сьогодення.