Research4Life

До уваги університетської спільноти!

Українським науковцям продовжено безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів академічної та професійної рецензованої наукової літератури в межах проєкту Research4Life, що стало результатом співпраці Міністерства освіти та науки України з командою проєкту Research4Life.

Доступ триватиме до кінця 2025 року.

Research4Life – одна з найбільших у світі платформ науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури. Проєкт організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Вміст платформи включає 5 колекцій літератури:

  • Hinari (дослідження в галузі біології, медицини та охорони здоров’я);
  • AGORA (дослідження в галузі сільського господарства);
  • OARE (дослідження навколишнього середовища, інформаційні ресурси з екології, географії, енергетики);
  • ARDI (доступ до науково-технічної інформації);
  • GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук, політичних наук, економіки, філософії, історії та ін.).

Підтримуючи Україну в умовах війни, через портал Research4Life свої колекції відкрили такі провідні міжнародні видавництва як ElsevierSpringer NatureJohn Wiley & SonsTaylor & FrancisEmeraldSage PublicationsOxford University Press, Cambridge University PressIOP Publishing та багато інших.

Наразі українським науковцям стала доступною більшість контенту платформи Research4Life, обсяг якого досяг 200 тис. одиниць – журналів, книг, баз даних.

Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням https://portal.research4life.org/country_offer, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

Увага! Доступ надається лише за логіном і паролем!

Отримати логін та пароль для віддаленого доступу до ресурсів Research4Life можна, звернувшись на е-пошту: library@sspu.edu.ua або inflib@sspu.edu.ua або до відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки (відповідальна особа Олександра Борисенко).

Щоб розпочати сеанс Research4Life:

  1. Перейдіть на єдиний портал Research4Life або спеціальні портали Hinari, AGORAOAREARDI,GOALI.
  2. Натисніть на кнопку «силует» (Увійти) у верхньому правому куті екрана.
  3. На сторінці Research4Life Secure Login ви повинні вказати логін та пароль.
  4. Натисніть кнопку Вхід. Тепер ви готові використовувати Research4Life.

Відеоінструкція (англійською мовою)

Використання ресурсу вимагає обов’язкового дотримання наступних умов:

  1. Не дозволяється поширювати та/або передавати третім особам логін/пароль доступу до ресурсу.
  2. Заборонено систематичне завантаження цілих журналів/книг.
  3. Заборонено використання логіну та паролю за межами країни.
  4. Не дозволяється використання ресурсів з комерційною метою.

У разі виникнення запитань щодо отримання доступу та використання ресурсів Research4Life, користувачі можуть звертатися до фахівців відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки (к.273, корпус фізико-математичного ф-ту), або за телефоном (0542)68-59-48, на e-mail inflib@sspu.edu.ua