Презентація книги

27 листопада, вшановуючи трагічні події 1932–1933 років, в читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація навчального посібника «Голодомор в Україні: соціально-економічні, політичні, міжнародно-правові аспекти, свідчення очевидців». Ця подія – ще один крок на довгому шляху розуміння нашої історії.

Із вступним словом виступила перший проректор СумДПУ імені А. С. Макаренка професор Л. В. Пшенична. Вона наголосила, що особливо сьогодні, залишається актуальною проблема перетворення правди про Голодомор на невід’ємний компонент національної самоідентифікації українців, особливо молодого покоління.

Кандидат історичних наук В. М. Жмака представив присутнім одного з авторів книги – доктора історичних наук Олександра Володимировича Потєхіна. Гість заходу розповів про власний внесок у дослідження Голодомору, його міжнародно-правових аспектів.

В посібнику автори, спираючись на сучасні наукові дослідження, висвітили чимало невідомих аспектів трагічних подій, причин, наслідків та оцінок голоду 1932–1933 рр. в Україні. Основний висновок, до якого логічно доходить читач: Голодомор був свідомою кампанією по знищенню не лише спротиву і протидії селянства сталінській колективізації, а й нищенням українства як такого.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів жертв Голодомору.