Переваги стійких ідентифікаторів для дослідників

До уваги науковців СумДПУ імені А. С. Макаренка!

15 лютого 2021 року о 10.00 Crossref, ORCID та Державна науково-технічна бібліотека України – за підтримки Міністерства освіти та науки України – запрошують вас взяти участь у спільному вебінарі «Benefits of persistent identifiers (PIDs) for researchers and institutions in Ukraine» (Переваги стійких ідентифікаторів для дослідників та установ в Україні), на якому буде обговорено важливість використання постійних ідентифікаторів, зокрема ORCID IDs та Crossref DOIs, для ідентифікації авторів, поєднання та покращення відшукуваності їхнього наукового доробку. Крім цього мова піде про переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID та Crossref для покращення дослідницької інфраструктури в Україні. Відбудеться також коротка презентація прототипу Національної електронної науково-інформаційної системи (URIS) – розробленої Державною науково-технічною бібліотекою України та будуть представлені інші приклади національних дослідницьких систем, успішне функціонування яких залежить від інтеграції постійних ідентифікаторів.

Доповідачі: Рейчел Ламмі (Crossref), Габріела Мехеяс (ORCID), Наталія Калюжна та Сергій Назаровець (Державна науково-технічна бібліотека України).

Програма заходу:

  • Відкриття (3 хв)
  • Переваги використання ORCID IDs для індивідуальних дослідників та установ (15 хв)
  • Переваги використання Crossref DOIs та відкритих метаданих (15 хв)
  • URIS та національні дослідницько-інформаційні системи на базі постійних ідентифікаторів (PIDs) (15 хв)
  • Запитання та відповіді (12 хв)

Вебінар відбудеться англійською та українською мовами (кожен зареєстрований учасник отримає запис на електронну скриньку). Учасники матимуть можливість поставити питання та долучитися до дискусії.

Не забудьте поділитися цією інформацією з вашими колегами.