Педагогічний заповіт Василя Сухомлинського

Що найголовніше було в моєму житті?
Без роздумів відповідаю: любов до дітей.
Василь Сухомлинський

Вітчизняна педагогіка багата славетними іменами. 28 вересня освітянська спільнота України та світу відзначає 106 років від дня народження українського педагога і психолога, дослідника і публіциста, письменника і громадського діяча Василя Сухомлинського.

Будучи послідовником відомих педагогів минулого, Сухомлинський створив психолого-педагогічну систему, в якій усе зосереджено навколо дитини-людини. Це надзвичайно потужна і напрочуд гуманістична педагогіка, побудована на утвердженні тієї філософської істини, що освіта, виховання й розвиток людини – це передусім утвердження гармонії розуму і серця.

Його ідеї, науково-методичні розробки, практичний досвід нині втілюються в освітньо-виховних системах країн Європи, Японії, Америки.

Усі напрацювання Василя Сухомлинського пройняті гуманним ставленням до дитини, пошаною до її особистості, розумінням її інтересів, почуттів, позиції.

«Дитячий світ – це особливий світ. Діти живуть своїми уявленнями про добро й зло, честь і безчестя, людську гідність. …Я завжди вважав за необхідне стати деякою мірою дитиною. Тільки за цієї умови діти не будуть дивитися на вас як на людину, що випадково потрапила за ворота їхнього казкового світу і якій байдуже, що діється всередині цього світу».

Педагогічний бестселер «Серце віддаю дітям» – це підсумок роботи Василя Сухомлинського як педагога та учителя, посібник з людинознавства, своєрідний заповіт прийдешнім поколінням. 

До 55-ї річниці з часу публікації книги «Серце віддаю дітям» Наукова бібліотека підготувала віртуальну скриньку педагогічної мудрості «Педагогічний заповіт Василя Сухомлинського».