Open Access Week 2023

23–29 жовтня 2023 року увесь науковий світ відзначатиме Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходитиме під гаслом «Спільнота понад комерціалізацію». Ця тема заохочує до відвертої розмови про те, які підходи до відкритої науки ставлять на перше місце інтереси громадськості та академічних спільнот, а які – ні.

Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу – глобальний захід, призначений для презентації та обговорення ідей, пов’язаних з фундаментальними або конкретними аспектами відкритої науки та інновацій. Це можливість ознайомитися з широким спектром питань щодо формулювання та реалізації політики, наукових інфраструктур, надання послуг для практичної реалізації відкритої науки та інновацій до впливу людського фактора на забезпечення довгострокового розвитку політики відкритого доступу. Це перспектива для академічної спільноти продовжити дізнаватися про потенційні переваги відкритого доступу, ділитися своїми дослідженнями з колегами та брати активну участь у пропаганді відкритого доступу як нової норми в науці.

Наукова бібліотека СумДПУ підтримує та долучається до Міжнародного тижня відкритого доступу і пропонує університетській спільноті:

 • Консультації: Репозитарій eSSPUIR як інструмент підтримки принципів відкритої науки (к. 273; inflib@sspu.edu.ua)
  • Самоархівування та швидка публікації праць
  • Алгоритм розміщення робіт за дорученням авторів
  • Типові помилки при депонуванні публікаційних матеріалів
 • Інформування університетської спільноти про колективи та окремих авторів, які зробили найбільший внесок в розвиток eSSPUIR (на сайті НБ).
 • Консультації про використання ресурсів відкритого доступу у НБ СумДПУ (к. 273; inflib@sspu.edu.ua);
 • Консультації щодо реєстрації та використання наукометричних баз даних Scopus та Web of Science (к. 273; inflib@sspu.edu.ua);
 • Консультації про використання електронних ресурсів БД ScienceDirect, SpringerLink, Research4life (к. 273; inflib@sspu.edu.ua);
 • Пошук, збереження та використання якісної інформації для написання наукових робіт (к. 273; inflib@sspu.edu.ua);
 • Редагування та оновлення даних розділів «Бібліометричні профілі науковців СумДПУ» та «Профілі науковців СумдПУ в Google Scholar» (сайт НБ).

24 жовтня –2 листопада долучаймося до заходів, організованих Clarivate в межах Міжнародного Тижня Відкритого Доступу:
24 жовтня о 15:30–16:30
Відкрита наука і Суспільство
Реєстрація

Цифрові застосунки відкритої науки для життєвого циклу наукового дослідження 
Тези: основні тенденції в царині цифрової та відкритої науки, відкритих даних, відкритого доступу, зміни наукової комунікації, а також відповідних сервісів та ресурсів, які можуть бути корисні як університетам у їхніх дослідницьких стратегіях, так і дослідникам на всіх етапах життєвого циклу дослідження. 
Доповідач: Тетяна Ярошенко, к.і.н., доц., керівниця Центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень, Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Відкриті Освітні Ресурси: нові горизонти 
Тези: У світі широко обговорюються переваги створення та використання Відкритих Освітніх Ресурсів. Популяризацією ідеї Відкритих освітніх ресурсів займаються фахівці не лише на рівні окремих організацій, а й на глобальному міжнародному рівні. В презентації наведена ситуація з розумінням та сприйняттям цієї ідеї серед представників академічних установ України.
Доповідач: Юлія Главчева, PhD з комп’ютерних наук, директор науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ».

Тенденції у відкритому доступі в Україні за даними Web of Science
Тези: За допомогою Web of Science та InCites проаналізуємо як змінюється публікаційний ландшафт в Україні, чи збігаються наші тренди з результатами інших країн. Визначимо як проаналізувати відкриті дані окремої установи
Доповідач: Ірина Тихонкова, к.б.н., старший дослідник, Customer Success Specialist Clarivate.

Бліц-опитування «Відкриті Освітні Ресурси» від Clarivate та науково-технічнї бібліотеки НТУ «ХПІ» 

26 жовтня об 11:00–12:00
Реєстрація

У межах ІІ Міжнародної конференціі «ВІДКРИТА НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2023»
Виклики української науки, та як успішно подолати їх з ресурсами Clarivate
Тези: На семінарі проаналізуємо стан публікаційної активності України. Як вплинули Covid-19 та війна на науку в Україні. Які проблеми та перспективи. Розглянемо можливості ресурсів Clarivate для успішного побудови та реалізації дорожньої карти розвитку науки. Як можуть допомогти бібліотекарі своій установі та науковцям.

26 жовтня о 16:15–17:15
Реєстрація

Research Smarter: Як збільшити успішність грантових заявок вашої установи
Тези: Конкуренція за фінансування наукових досліджень у всьому світі продовжує зростати. Науковим відділам та адміністраторам організацій необхідні аналітичні дані, які оцінять пропозицію щодо наукового співробітництва, даючи змогу проаналізувати минулі успіхи та порівнювати їх з аналогами для вироблення виграшної стратегії. На цій сесії ви дізнаєтеся, як рішення Clarivate – Web of Science, InCites, Pivot RP і Reviewer Locator – можуть допомогти вам забезпечити нові джерела фінансування і підвищити відсоток успішних грантів вашої установи.

2 листопада о 10:15–11:15
Реєстрація

Підібрати видання для публікації та не помилитися з вибором
Тези: На вебінарі розберемо. Критерії якості наукових видань. На що звертати увагу при виборі видання для публікації власних досліджень. Як не стати жертвою хижацького видання. Ціна недоброчесної поведінки. Публікаційний процес. Плата за публікацію. Оформлення статті. Рецензування. Розповсюдження опублікованої роботи.

Тиждень Відкритого Доступу — це неоціненна можливість поєднати глобальний імпульс до відкритого обміну знаннями з просуванням політичних змін і подоланням соціальних проблем, які впливають на кожного з нас. Офіційним хештегом Тижня відкритого доступу є #OAweek.