Наукова бібліотека рекомендує для ознайомлення

До уваги університетської спільноти СумДПУ!

Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації спільно з робочою групою експертів за сприяння проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT) розробили рекомендації щодо відповідального використання штучного інтелекту в закладах вищої освіти.

Сучасна освіта неможлива без штучного інтелекту. Заклади вищої освіти повинні адаптовуватися до сучасних освітніх трендів і впроваджувати найкращі світові практики у сфері ШІ, щоб зберігати конкурентоспроможність, робити нові наукові прориви та готувати сильних спеціалістів.

Олександр Борняков,
заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT

Документ містить поради для викладачів, студентів, адміністрацій ЗВО та дослідників, що допоможуть ефективно інтегрувати ШІ в освітній і науковий процеси.

Заклади вищої освіти можуть ознайомитися з прикладами впровадження політик щодо використання ШІ, які базуються на найкращих практиках іноземних освітніх закладів. У документі розглядають різні сценарії інтеграції ШІ в навчальний процес – від певних обмежень до заохочування використання ШІ залежно від типу завдання та на розсуд викладача.

Ознайомитися з рекомендаціями

За умови відповідального використання штучний інтелект покликаний не замінювати викладача, а розвантажувати та полегшувати його роботу. Передавши рутинні завдання ШІ, педагог може зосередитися на тому, що не підлягає автоматизації: живій взаємодії зі студентами, командній роботі та розвитку м’яких навичок.

Дмитро Завгородній,
заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Фідбек-форма для Рекомендацій щодо відповідального впровадження та використання штучного інтелекту в закладах вищої освіти.
Ваші відповіді допоможуть розробникам удосконалити Рекомендації.