Національна академія наук України – бібліотекам

У жовтні 2024 року відбувся другий етап доброчинної акції «Національна академія наук України – бібліотекам», який присвячений світлій пам’яті Ганни Аркадіївни Скрипник – видатної української ученої, етнологині, академікині НАН України, багатолітньої директорки Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, ініціаторки благородної справи з поповнення бібліотечних фондів важливими українознавчими виданнями, підготовленими колективом цієї поважної установи.

«… формування нового національного світогляду, української громадянської ідентичності можливе лише на основі правдивого й об’єктивного знання про історичну і культурну минувшину народу, про героїчні сторінки його історії та культурно-мистецькі злети, які не раз сягали високих світових стандартів і могли б скласти честь будь-якій європейській нації. Отож, щоб належно чинити спротив невиправданій жорстокості і російському культурному імперіалізму, що прагне реваншу в Україні, потрібно ґрунтувати національну стійкість і опірність народу на власну неспотворену історичну і культурну самобутність, які лише і є запоруками формування надійної української ідентичності».

Ганна Аркадіївна Скрипник, із виступу на засіданні круглого столу «Національна академія наук України – бібліотекам», приуроченого до 32-ї річниці Незалежності України 29.08.2023 р.

Так звучав головний лейтмотив ініціативи від Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН щодо оновлення і поповнення книжкового бібліотечного фонду країни україністичними виданнями.

Завдяки цьому знаковому жесту підтримки НБ СумДПУ імені А. С. Макаренка отримала в дар солідний комплект з 48 ґрунтовних наукових видань народознавчого та мистецтвознавчого спрямування. Фундаментальні видання з української та європейської етнології, дослідження національної культури, народної та професійної творчості стали значним внеском до книжкового фонду книгозбірні. Серед цінних видань відзначимо, зокрема, унікальний корпус фольклорно-етнографічних експедиційних джерел «Етнографічний образ сучасної України» (10 томів), перевидану етнографічну спадщину П. Чубинського (6 томів), М. Костомарова та Ф. Колесси, багатотомні книги з історії образотворчого мистецтва, кіно, музики та театру, фольклористичні енциклопедичні праці тощо.

Унікальні книжкові видання стануть корисними і пізнавальними для дослідників та поціновувачів національної культури. Це справжній скарб для наших користувачів, який розкриває перед світом самобутню українську професійну та народну культуру.

Наукова бібліотека СумДПУ імені А. С. Макаренка висловлює глибоку подяку ученим Національної академії наук України на чолі з академіком А. Г. Загороднім та дослідницькому колективу Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України за безцінний книжковий дар!