Міністерство освіти і науки України спільно з командою Національного Еразмус+ офісу в Україні та Національних експертів з реформування освіти рекомендують для ознайомлення та поширення серед колег-освітян наступні документи:
Національний освітній глосарій: вища освіта [Текст] / авт.-уклад.: В. Є. Бахрушин, М. І. Винницький, В. М. Захарченко, І. О. Золотарьова, С. А. Калашнікова, В. І. Луговий, М. Р. Мруга, Ю. М. Рашкевич, І. М. Сікорська, А. В. Ставицький, Ж. В. Таланова, С. П. Шитікова ; за ред.: В. Г. Кременя, В. Є. Бахрушина, Ю. М. Рашкевича. – 4-е вид., перероб. і доп. – 2024. – 114 с. – DOI: https://doi.org/10.31874/978-617-7486-41-0
У даному довідковому виданні узагальнено поняттєво-термінологічний апарат вищої освіти, який використовується міжнародною, європейською, українською фаховою спільнотою, унормований українським законодавством і міжнародними документами регуляційно-рекомендаційного характеру щодо вищої освіти, насамперед у контексті розвитку Європейського простору вищої освіти та реалізації Міжнародної стандартної класифікації освіти. Структура статей містить визначення терміну, поняття, що відображує його сутнісні характеристики, контекстуальну основу застосування. Глосарій містить 244 ключові терміни і поняття у сфері вищої освіти. Видання адресоване студентам, аспірантам, викладачам та іншим представникам вищої освіти, державної влади, бізнесу, суспільству в цілому, широкому колу осіб, зацікавлених у модернізації та європейській інтеграції національної вищої освіти, підвищенні її глобальної конкурентоспроможності.
Ухвалено 30 травня 2024 року Міністерською конференцією Європейського простору вищої освіти (ЕНЕА Ministerial Conference 2024) у Тирані (Албанія). Тиранське комюніке (Tirana Communique 2024) є важливим кроком для визначення й упровадження стратегічних пріоритетів розвитку європейської освіти в наступні 3–5 років щодо створення інклюзивного, інноваційного ЄПВО, просування інтернаціоналізації та мобільності, збереження основних академічних цінностей і соціального виміру вищої освіти, а також для продовженням блокування рф в освітньому просторі. Тиранське комюніке є подальшим розвитком Римського комюніке, ухваленого у 2020 р.
Ви зможете знайти бази проєктів за етапами Програми ЄС Еразмус+ та попередніх Програм ЄС у сфері освіти. Документи включають інформацію про проєкти з контактами та описом завдань і очікуваних результатів, публікації щодо участі України та аналізу впровадження Програм ЄС у сфері освіти, молоді та спорту.
Інформація є корисною для взаємодії між проєктними командами, запобігання дублюванню, пошуку партнерів та натхнення на нові ідеї та проєкти! Інформація постійно оновлюється командою НЕО в Україні!
15 червня 1987 року Рада Європейського Союзу офіційно ухвалила Програму Еразмус, а 1 липня 1987 року її було офіційно відкрито. За майже чотири десятиліття Програма перетворилася на одну з найвідоміших і найуспішніших ініціатив ЄС, яка підтримала мільйони студентів, освітян і молодіжних працівників по всій Європі.
Назва «Еразмус» походить від імені Еразма Роттердамського – видатного вченого та натхненного викладача епохи Відродження, який багато подорожував Європою, щоб викладати і проводити дослідження в багатьох університетах. Водночас слово «Erasmus» стало зручною абревіатурою від “European Community Action Scheme for the Mobility of University Students”.
Місією Програми Еразмус+ є розширення можливостей для особистісного розвитку, модернізація систем освіти і професійної підготовки, підтримка розвитку молоді та посилення ролі спорту в розбудові інклюзивних і стійких громад. Завдяки мобільності та міжнародному співробітництву Програма сприяє інноваціям, діалогу між людьми і країнами та утвердженню спільних європейських цінностей.