Місяць обізнаності про ментальне здоровʼя

У травні у світі розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Цьогоріч за ініціативи першої леді Олени Зеленської разом із глобальною платформою Саміту перших леді та джентльменів і Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» Україна вперше приєднується до місяця обізнаності про ментальне здоров’я.
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Тема ментального здоровʼя особливо близька українцям, які вже понад три роки живуть в умовах повномасштабної війни. У випробуваннях ми плекаємо нашу стійкість. І весь світ захоплюється нею. Ми маємо цінності, діємо згідно з законами моралі, вчимося орієнтуватися у реаліях постійних викликів, підставляємо одне одному плече. Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, не забуваючи про себе.
Тож головна задача Місяця обізнаності про ментальне здоровʼя передбачає привернення уваги до піклування про своє ментальне здоров’я через знання, корисні практики й навички щоденної підтримки.
В Україні він проходитиме із закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».
Щодня протягом травня сенси будуть з’являтися на платформі «Ти як?» – разом із рекомендаціями, як попіклуватися про ментальне здоров’я. Серед інструментів для підтримки себе та близьких – оновлений розділ «Самодопомога» та застосунок «Моментал».

Пропонуємо почати місячник із власної обізнаності. Із чесних, турботливих відповідей собі. На підтримку ідеї бережного ставлення до себе й усвідомлення власних опор у непростий час Наукова бібліотека підготувала:
- Подкаст: музикотерапія «Ментальне здоров’я: музика, яка лікує»
- Інформаційний лепбук «Ментальне здоров’я під час війни. Як вистояти самому та допомогти іншим»
- Бібліографічний огляд літератури «Як розмовляти під час війни: посібники для психологічної взаємодопомоги»
- Тематичну виставку «Екологія ментальності здорової людини» (абонемент наукової літератури – 113 ауд.).
За результатами міжнародного дослідження від британської компанії Alligator Digital на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів, яке охопило 11 країн світу, збереження ментального здоров’я належить до топової п’ятірки викликів сьогодення.
Здорова психіка, бажання та сили жити – це та особиста перемога, яка потрібна кожному не менше, ніж велика спільна перемога над ворогом. Ми за сильне, усвідомлене, ментально здорове суспільство.