Маруся Чурай. Дівчина з легенди
Є люди, чиї особисті історії впливають на культуру, а то й взагалі стають надбанням людства. Однією з таких історій, яка допомогла створити пласт народної пісенної творчості та загалом української культури, стала історія Марусі Чурай.
25 січня – 400 років від дня народження української народної поетеси, народної співачки, легендарної особистості.
Можна й нині сперечатися, чи історичною постаттю була Маруся, чи ні. Але незаперечним залишається одне – вона стала символом української пісні, яка була і є душею нашого народу. Проста дівчина з Полтави лишила після себе багато ліричних пісень, які й досі користуються популярністю.
Про Марусю Чурай написано немало творів, до осмислення її життя й творчості зверталися багато поетів і письменників, її ім’я відобразилося у безлічі пісень та легенд.
Вперше втілення образу Марусі Чурай знаходимо в повісті «Маруся – малороссийская Сафо» О. Шаховського, через 40 років з’явився нарис О. Шкляревського «Маруся Чурай». Були і ще різні твори про неї, які залишили помітний слід в літературі.
На відзначення 400-річчя від дня народження легендарної дівчини з Полтавщини Наукова бібліотека підготувала бібліографічний огляд літератури «Маруся Чурай в інтерпретаціях українських письменників».