Екологія. Безпека. Життя

Україна, як і багато інших країн Європи та світу, стикається з масштабними екологічними проблемами, які впливають на здоров’я людей та стан довкілля.
Щорічно, в квітні по всій планеті відзначають День довкілля, Всесвітній день Матері-Землі, Дні заповідників і національних парків, День Чорнобильської трагедії. Ці дні – нагадування про екологічні катастрофи, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що ЗЕМЛЯ потребує турботи й захисту.
Воєнні дії в Україні негативно впливають на навколишнє середовище, спричиняють забруднення ґрунтів, вод і повітря через вибухи, пожежі та викиди від військової техніки, створюючи значні екологічні проблеми. Спалені ліси та поля. Забруднені ріки та ґрунт. Затоплені міста та села.
Головними екологічними проблемами України залишаються забруднення атмосферного повітря та водних ресурсів, збільшення обсягів промислових і побутових відходів.
Все це становить серйозну проблему з довгостроковими наслідками для довкілля та для здоров’я людей.
З метою формування у студентської молоді екологічного мислення, екологічного світогляду та екологічної культури, популяризації літератури про стан навколишнього природного середовища, екологічні загрози та ризики, природні багатства України та їх раціональне використання і відтворення Наукова бібліотека підготувала екопросвітницькі заходи:
- Онлайн вікторина «Екологія. Безпека. Життя»
- Буктрейлер на видання О. Василюка «Асканія Нова. Антологія публікацій та друкованих видань»
- Інформаційний дайджест «Екологічні дзвони сьогодення»
- Подкаст: екологічний репортаж «Екосвідомість як стиль життя»
- Екологічна подорож «Десять природних чудес України»
Долучитися до дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Приділяти увагу санітарному стану впродовж всього року.
Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.