25 жовтня в світі стартує Міжнародний тиждень відкритого доступу.
Гасло цього року – «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його метою є об’єднання знань та мобілізація громадянського суспільства задля забезпечення вільного та рівного доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень. Особливої ваги це питання набуває в умовах пандемії та закритих кордонів між країнами, що актуалізує суспільну потребу у відкритій науці.
Міжнародний тиждень відкритого доступу – це важлива можливість стимулювати нові обговорення, налагодити зв’язки між спільнотами, які можуть полегшити спільні розробки і просунути вперед платформу для створення прогресивного підходу до знань у відкритому доступі.
Наукова бібліотека СумДПУ підтримує політики відкритого доступу:
- через розбудову інституційного репозитарію eSSPUIR;
- через використання авторитетних міжнародних інформаційних ресурсів для дослідження, навчання, викладання;
- через організацію та просування власних бібліотечно-інформаційних ресурсів, сервісів і продуктів на сайті бібліотеки;
- через формування інформаційної культури пошуку, зберігання, доброчесного використання, цитування освітніх та наукових інформаційних джерел.
- через роз’яснення принципів відкритого доступу: які існують види відкритого доступу, у чому полягає ідея відкритого доступу до науки; як науковець може підтримати відкритий доступ; як забезпечити доступ до результатів досліджень, оприлюднених в журналах, де діє ембарго; як обрати видання відкритого типу для публікації.
Під час проведення Міжнародного тижня відкритого доступу представники академічної спільноти СумДПУ імені А. С. Макаренка матимуть можливість обговорити переваги відкритого доступу, поділитися власними досягненнями, переконатися, що відкритий доступ – це норма дослідницького життя.
Долучаймося до світової спільноти у відзначенні Міжнародного Тижня Відкритого Доступу!
Ви маєте чудову нагоду:
- зареєструватися на сторінці Міжнародного тижня відкритого доступу ;
- приєднатися до спільноти Open Access week in Ukraine для обміну думками та кращими практиками;
- зареєструвати свій захід у загальній програмі Міжнародного тижня відкритого доступу в розділі «Events»;
- розпочати проводити дискусії та освітні заходи щодо цьогорічної теми впродовж року;
- ділитися своїми активностями з хештегами #OAweek #OAweekUA;
- завантажити та активно використовувати в організації своїх заходів банер Міжнародного тижня відкритого доступу за посиланням
Зробімо доступ до знань вільним!