День Української Державності

Ми є. Були. І будем ми!
Й Вітчизна наша з нами.
І. Багряний

15 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року на вшанування багатовікової історії української державності та духовних витоків українського народу.

Про введення нового свята Президент України Володимир Зеленський повідомив 24 серпня 2021 року під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. 25 серпня було внесено законопроєкт. 31 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила його: “за” проголосували 257 народних депутатів. Закон набрав чинності 9 червня 2022 р.

Пам’ятна дата акцентує на спадкоємності сучасної України від Давньоруської держави Володимира Великого з її столицею у Києві. Саме тому для цього Дня була обрана дата 15 липня, коли в Україні також відзначають День Хрещення Київської Руси-України. Вибір Володимиром Великим християнства, як головної релігії Русі, став цивілізаційним і зумовив історичний зв’язок українських земель із Європою.

З нагоди відзначення Дня Української Державності Наукова бібліотека пропонує до перегляду:

Цікаві видання з фонду бібліотеки акцентують увагу на історичних фактах, які доводять, що Україна має свою більш ніж тисячолітню історію державотворення, а українці є окремим народом, спадкоємцем цієї історії.

Знання історії нашого державотворення є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни рф проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава.

В цей день ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.