День Гідності та Свободи

21 листопада українці відзначають одне із знакових свят в новітній історії України – День Гідності та Свободи, що приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. Пам’ятну дату ввели, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Відтоді минуло небагато часу, але, здається, пройшла ціла епоха, так сильно змінилася країна і так сильно змінився світ навколо нас. Біля сотні молодих українців, які прагнули свободи і поваги до себе, не хотіли миритися з владою, яка позбавляла права на вільний вибір свого майбутнього, загинули від куль правоохоронців, але їхній подвиг змінив нас, наші погляди та ставлення до тих процесів, які сьогодні відбуваються в державі. Україна остаточно підтвердила свій європейський вектор розвитку та прагнення збудувати нову демократичну правову європейську державу.

З метою вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності; утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України в читальному залі Наукової бібліотеки (109 аудит.) експонується виставка-спомин «Шлях до Європи будувався на Майдані».

Запрошуємо до перегляду!