Бібліотека вдячна!

Наукова бібліотека СумДПУ імені А. С. Макаренка щиро вдячна БО «Благодійний фонд Дениса Парамонова» за цінні книжкові подарунки, видані в межах програми Культурний_код:

Книгу дослідника історії Андрія Парамонова «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова». Видання вийшло обмеженим тиражом, має цікаві ілюстрації, текстове наповнення про маловідомі факти із життя першого прозаїка України – Квітки-Основ’яненка, а також відрізняється високою якістю друку. У книзі наведені найповніша на сьогодні генеалогія Квіток із важливими екскурсами в побут їхніх часів, історія родового гнізда – села Основа, та сучасна біографія Г. Ф. Квітки.

Ця книга зацікавить читачів, задовольнить їх літературні потреби, посприяє духовному розвитку та популяризує життєвий шлях видатного українця.

Видання від дослідників слобожанської старовини і шанувальників мандрівок В’ячеслава Горбоносова та Андрія Парамонова «Дорогами Сковороди. Слобідська Україна». Книга виконана у стилі культурно-історичного путівника меморіальними місцями та архівними документами, пов’язаними з ім’ям Григорія Савича Сковороди.

Автори книги, дослідники слобожанської старовини та шанувальники мандрівок, доклали всіх зусиль, аби уникнути переказування міфів, не підтверджених архівними документами, і побачити на власні очі місця, згадані у листуванні філософа чи в біографії Сковороди пера його учня Михайла Ковалинського. Такі зусилля винагороджуються відтворенням широкої палітри життя регіону другої половини XVIII cт., відкриттям біографічних подробиць, особливим відчуттям часу і простору…

Це оточення Сковороди – нащадки козацької старшини чи приїжджі поміщики, що мешкають на провінції: скуповують, закладають, перепродують землі, започатковують сади, гатять ставки, будують нові будинки для себе і челяді, збільшують кількість залежних селян (чиїми руками та потом і творяться ті нові маєтки), а водночас фундують церкви, читають латинських класиків і дають у себе прихисток учителеві. Цей світ і легко, і важко «зловити» через твори поета і мислителя. Та він там напевно присутній…

 (Володимир Маслійчук, доктор історичних наук Національний університет «Києво-Могилянська академія»)

Видання-подорож допоможе сучасним українцям відчути, як жив і творив видатний мислитель.

Книги поповнили фонд НБ в межах проєкту «100 книг для 100 бібліотек України».
Приємного читання!