Барвистий код нації

У травневому повітрі, напоєному ароматами квітучих каштанів та першої зелені, розквітає особливий день. Не пишним букетом, а тисячами різнобарвних ниток, що сплітаються у магічні візерунки на полотні.
Це ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – свято, що огортає Україну барвами давніх символів, зітканих руками майстринь.
День вишиванки – це унікальне сучасне свято, яке започатковано в Україні, але відзначається в усіх куточках світу щорічно у третій четвер травня. У 2025 році це свято припадає на 15 травня. Воно символізує культуру та традиції українського народу, адже вишиванка є не лише елементом одягу, але й носієм глибокого змісту, історії та самобутності.
Це неофіційне, але важливе для українців свято, що популяризує традиційний національний одяг, культурну спадщину та патріотизм. Це неймовірний день для українського народу. Цього дня тисячі людей підтримують одну з найголовніших традицій наших пращурів, одягаючи рясно вишиті сорочки.
Вишиванка не просто красиве вбрання, це – уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу.
Це свято допомагає зберігати та популяризувати українські національні традиції. Вишиванка є символом єдності та гордості за свою культуру. Вона об’єднує людей різного віку та походження, стаючи спільною ознакою приналежності до українського народу, підтримки української боротьби за свободу.
Основне гасло Дня вишиванки – 2025, присвяченого темі збереження культури українських територій, що нині перебувають під окупацією, – «Врятувати від забуття і зберегти для нащадків».
Наукова бібліотека до Дня української вишиванки підготувала заходи:
- Акція «Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах»
- Подкаст: народознавчий екскурс «А на тих рушниках – Україна моя!»
- Онлайн вікторина «Вишивані барви України»
- інфо-квест «Таємничі коди вишивки»
- Етнографічна розвідка «Вишиванка. Легенди українського народу»
- Виставка-інсталяція «Вишиванкові барви України» (абенемент наукової літератури – 113 аудит.).
Вишиванка – це не просто одяг, а символ нації, зв’язок поколінь та оберіг. Зараз вишиванка все частіше з’являється на модних подіумах і стає частиною звичайного вуличного стилю. День вишиванки – не лише нагадування про народні традиції, а й частина генокоду кожного українця.
Давайте завжди будемо пам’ятати:
Якою би не була в кожного з нас доля,
як би не складалися обставини життя,
яким би не було становище в Україні та у світі,
яка пора року не була би за вікнами наших осель,
нас поважатимуть доти,
доки ми поважатимемо самих себе,
доки ми пам’ятатимемо про своє коріння
і шануватимемо наші традиції!