Художник сакрального мистецтва. Модест Сосенко

В квітні минуло 150 років від дня народження українського художника Модеста Сосенка, який розвивав сакральне мистецтво на національній основі та за модерними засадами.

У творчому доробку художника нараховують близько 100 живописних та 60 графічних робіт. Серед них є портрети, пейзажі, монументальні декоративні розписи та картини на побутову тематику.

Художник став відомим завдяки своїм пейзажам в стилі мюнхенської сецессії, портретам, жанровим картинам. Також він працював як стінописець: розмалював Музичний Інститут імені М. Лисенка у Львові; церкви у Підберізцях біля Львова, Печеніжині, Рикові, Більчі Золотому, Золочеві, Товмачі, Славську. Всього відомо 12 церков, розписаних Модестом Сосенко.

Особливістю творчого стилю художника є поєднання давньої традиції малярства монументального стилю, що сягає своїх витоків з Візантії та Київської Русі, з національною українською традицією та модернізмом. Так, він «оживив» монументальне мистецтво, послуговуючись новими естетичними засадами модернізму у своїй творчості.

Твори Модеста Сосенка зберігаються у Львівському Державному Музеї Українського Мистецтва (близько 100 робіт), Коломийському Державному Музеї Народного Мистецтва «Гуцульщина» та у приватних колекціях.

Наукова бібліотека до 150-річчя митця підготувала подкаст: мистецький календар «Модест Сосенко – художник-епоха українського сакрального мистецтва».