СНІД – не залишайтеся байдужими!

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Історія цієї дати бере початок у 1988 році, коли на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Цей день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією Віл-інфекції і СНІДу, що поширюється по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики поширення ВІЧ/СНІД, на організацію навчання і надання інформації по всіх аспектах цієї глобальної проблеми.

Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із гострих і резонансних у соціальній сфері. Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 250 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 квітня 2016 року на обліку в Україні перебуває 132 714 ВІЛ-позитивних пацієнта.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ. Офіційним символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка, запропонована американським художником Френком Муром у 1991 році. Тепер кожен, хто надягає червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Наукова бібліотека підготувала підбірку матеріалів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ/СНІДу.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей!